ALLERGIKA MiteSTOP

Naturalna eliminacja roztoczy kurzu domowego!

ALLERGIKA MiteSTOP to spray antyroztoczowy do stosowania w celu ochrony przed alergenami roztoczy kurzu domowego. Spray eliminuje roztocze kurzu domowego, zmniejszając tym samym ilość alergenów roztoczy w powietrzu.

Jak działa spray ALLERGIKA® MiteSTOP?

Substancją czynną sprayu jest naturalny geraniol pochodzenia roślinnego (0,05g/100g) – produkt, który ma wiele zastosowań, w tym pielęgnację ciała.

ALLERGIKA® MiteSTOP stosowany zgodnie z zaleceniami, jest bezpieczny dla całej rodziny.

Nie zawiera szkodliwych środków owadobójczych (takich jak benzoesan benzylu), ani olejku neem. Rozpylana substancja jest na bazie wody, dzięki czemu nie jesteś narażony na chemiczne rozpuszczalniki.

Korzyści płynące z zastosowania Mite Stop

  • Jedyny 100% naturalny spray na bazie geraniolu
  • Geraniol działa ponad 30 razy skuteczniej niż chemiczne środki roztoczobójcze
  • Udowodniono 98,1% skuteczność preparatu w walce z roztoczami kurzu domowego
  • Wspiera leczenie chorób o podłożu alergicznym: astmy, AZS, przewlekły nieżyt nosa, przewlekłe zapalenie spojówek
  • Poprawia jakość życia
  • Neutralny dla powierzchni – nie pozostawia tłustego filmu
  • Delikatna i świeża kompozycja zapachowa

Toksyczność ostra LD50. (od ang. nazwy Lethal Dose) jest to jednorazowa dawka preparatu wywołująca po standardowym czasie (zwykle 24 h, rzadziej 48 h) śmierć 50% badanych organizmów

Geraniol to naturalny związek pochodzenia roślinnego, będący składnikiem olejków eterycznych takich  jak olejek różany, olejek z trawy cytrynowej czy olejek geraniowy. 

Powszechnie stosowany w kosmetyce, jest jednym z najbardziej popularnych składników zapachowych (produkcja roczna przekracza 1000 ton).

 

Charakterystyka geraniolu:

• zapach – słodki, kwiatowy, podobny do róży, z nutą owoców cytrusowych

• posiada działanie roztoczobójcze, przeciwbakteryjne, grzybostatyczne oraz odstraszające owady.

Istnieje wiele publikacji potwierdzających, iż geraniol nie wykazuje objawów toksyczności. Według Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków FDA zaliczany jest jako substancja ogólnie uważana za bezpieczną (GRAS – Genrally Regarded as Safe).

Geraniol znajduje się także na liście FIFRA (Federal Insecticide, Fungicide, and Rodenticide Act) jako środek zwolniony z konieczności rejestracji ze względu na jego bezpieczeństwo. 

 

 

Sposób użycia

Spray antyroztoczowy ALLERGIKA® MiteSTOP nadaje się do stosowania na poduszki, dywany, zasłony i pluszowe maskotki. Może być stosowany w celu usuwania kurzu przy użyciu ściereczki, która została nim spryskana, a także do rozpylania na tekstylia lub pluszowe zabawki przed włożeniem do pralki.

Preparat należy równomiernie rozpylić na miejsca, w których często występują roztocze, z odległości 30 cm i pozostawić na 5-6 godzin. Spryskane miejsca nie powinny wydawać się wilgotne, ani mokre.

Zawartość butelki (500 ml) wystarczy na pokrycie 16 m² powierzchni. Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie lub wypranie tekstyliów w celu usunięcia roztoczy kurzu domowego. Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się roztoczy, wystarczy powtarzać aplikację preparatu raz w miesiącu.

Literatura:

Skalicka-Woźniak K.; Majsiak E.: Geraniol – naturalne rozwiązanie w walce z roztoczami. Alergia, 2020, 2; 24-26

Jeon, Ju-Hyun, Hyung-Wook Kim, Min-Gi Kim, and Hoi-Seon Lee: Mite-Control Activities of Active Constituents Isolated from Pelargonium graveolens Against House Dust Mites. 

J Microbiol Biotechnol 2008, 18(10), 1666-16671.

1 4.2. Ocena toksyczności https://chem.pg.edu.pl