TECHNOLOGIA

Dozowniki bezpowietrzne.

Precyzja, estetyka, trwałość

Wszędzie, gdzie to możliwe, do naszych produktów używamy najnowocześniejszych opakowań airless. Dozowniki bezpowietrzne chronią produkt przed utlenianiem, które może powodować przebarwienia, a także mikrozanieczyszczeniami takimi jak bakterie czy zarodniki grzybów. W związku z tym nie ma potrzeby dodawania konserwantów, które mogą zawierać alergeny.

 

Dlaczego korzystamy z systemu airless?

 

Coraz mniej konserwantów jest dopuszczonych do stosowania w produktach, ponieważ niektóre z nich podrażniają skórę lub mogą wywoływać alergie. Dozownik bezpowietrzny zapewnia całkowite zamknięcie opakowania i zapobiega przedostawaniu się powietrza. Zabezpiecza to integralność produktu. W rezultacie minimalizujemy potrzebę stosowania konserwantów w preparacie, a w niektórych przypadkach nie są one w ogóle potrzebne. Nawet najbardziej wrażliwe składniki są chronione.

Po otwarciu pojemnika powietrze wchodzi w kontakt z produktem, co automatycznie powoduje skażenie mikrobiologiczne. Opakowania bezpowietrzne zapewniają najwyższą ochronę przed mikroorganizmami (bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie) oraz niektórymi alergenami (pyłki, zarodniki, kurz). Stosowanie systemów airless jest więc szczególnie korzystne w przypadku produktów przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu lub korygowania cieni pod oczami. Gdy delikatna skóra wejdzie w kontakt z bakteriami, mogą wystąpić poważne konsekwencje, które wpłyną na cały organizm. Opakowania bezpowietrzne to jeden z najlepszych sposobów ochrony produktu przed zanieczyszczeniem.

Gdy produkt jest otwierany, powietrze, na które jest wystawiony, powoduje utlenianie jego substancji. Ma to wpływ na jakość i właściwości tych substancji, co z kolei wpływa na ich skuteczność. Innymi słowy, niezwykle ważne jest, aby chronić składniki aktywne w preparacie, aby pozostała jak najskuteczniejsza. Jeśli zmienił się kolor lub zapach Twojego produktu, oznacza to, że nastąpiło utlenienie.

Większość produktów kosmetycznych ma datę, w której należy je zużyć po otwarciu. W dozownikach airless Twój produkt nie jest już narażony na działanie środowiska. Oznacza to, że utrzymuje się dłużej.

Po wielu latach badań produkty kosmetyczne stają się coraz bardziej skuteczne. Jednak opakowanie również może wpływać na skuteczność i prawidłowe działanie produktu. Opakowania bezpowietrzne pozwalają na całkowitą izolację produktu od otoczenia, aby zapewnić zachowanie wszystkich właściwości składu chemicznego przez cały cykl życia produktu.

Nareszcie skończyły się czasy, kiedy trzeba było nożyczkami rozciąć tubkę, aby dotrzeć do ostatnich śladów produktu. Airless umożliwia opróżnienie opakowania prawie w 100%.

Wystarczy nacisnąć dozownik, aby otrzymać żądaną ilość, nawet jeśli jest to tylko jedna kropla.

System bezpowietrzny działa bez względu na to, jak trzymasz pojemnik — nawet jeśli jest odwrócony.

Dozowniki Airless nie zawierają propelentów, co czyni je bezpieczniejszymi i bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Naturalne, organiczne, bez konserwantów, przyjazne dla środowiska. Dozowniki Airless spełniają standardy najbardziej wymagających klientów.